Múzeumok Éjszakája – Országgyűlési Múzeum

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az Országgyűlési Múzeum az Aranybulla 800 emlékévhez kapcsolódva színházi előadással, rendhagyó tárlatvezetéssel és interaktív, játékos programmal várja az érdeklődőket a június 25-én megrendezésre kerülő Múzeumok Éjszakája kulturális rendezvényen.

https://www.parlament.hu/web/orszaggyulesi-muzeum

A Látogatóközpont előtt 18 órától szórakoztató, fiataloknak szóló ingyenes színházi előadás tekinthető meg II. Andrásról és az Aranybulla történetéről. A Kossuth téri színpadon 21 órától az Octovoice Énekegyüttes ad koncertet.

A magyar törvényhozás ezer éve tárlatvezetésen Kőfalvi Tamás történész mutatja be két időpontban is a középkori oklevélkészítés gyakorlatát, szabályait, valamint az oklevelek kiadásának és utóéletének érdekességeit.

A vállalkozó kedvű látogatók a Kossuth téren játékos feladványokat oldhatnak meg, az azokat sikeresen teljesítők között 10 db Országház-látogatást sorsolunk ki. A gyermekek kreatív foglalkozásokon ismerkedhetnek meg az aranyozás technikájával, és a középkori írnokok nyomába lépve elkészíthetik saját, pecséttel ellátott oklevelüket is.

A programokról bővebb tájékoztatás és a regisztráció itt található.

Üdvözlettel:

Országgyűlés Hivatala

Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság