Hazafias kirándulást szervezett a MATASZ Budapest II. kerületi (Újlak) szervezete.
Az 1848-tól napjainkig a magyar hadtörténelem főbb eseményeit kísérik végig az Emlékpark egyes elemei, melyek meglátogatását élményekkel teli katonai akadálypálya is kiegészíti.
Az egyes kültéri emlékpontokon megjelenik az 1848/49-es szabadságharc dicső időszaka és fájdalmas megtorlása, a XX. századi nagy háborúk történései, különös hangsúllyal a lövészárok harcok, melyek egy eredeti II. világháborús harcárokban elevenednek fel. Az 1956-os őszi események emlékét a forradalom 55. évfordulójára elkészített Emlékpont őrzi. Napjaink katonai tevékenysége, benne a nemzetközi békefenntartásban való magyar közreműködés szintén megjelenik emlékpontjaik között. Az Emlékpark részét képezi a néhány száz méterrel távolabb található Doni Kápolna is.
Az 1956. október 23-i forradalom és az azt követő tárgyalások után, a szovjet politikai vezetés miután számíthatott arra, hogy a nyugati nagyhatalmak nem nyújtanak a magyar kormánynak segítséget, november 4-én hajnalban hadüzenet nélküli háborút indított Magyarország ellen. Az aránytalanul nagy túlerővel szemben egyedül maradt ország több napon át folytatott hősi forradalma végül elbukott. A harcokban a titkosítás alól 1993-ban feloldott statisztikai adatok szerint 2652 magyar és 720 szovjet állampolgár esett el.
Az Emlékpark meglátogatásakor, történelmünk forradalmaiban, szabadságharcaiban, háborúiban elesett hőseinkre emlékeztünk.
Az eseményen a MATASZ Budapest III. kerületi (Óbuda) és Budapest II. kerületi (Újlak) Szervezetek tagjai és családtagjai vettek részt.
A résztvevők a túrázás alatt, katonai, fegyver nélküli közelharc oktatáson is részt vettek, melyet Szabó János 6. danos karate mester, önvédelem és közelharc oktató tartott.
Szabó János
elnök
MATASZ Budapest II. kerület (Újlak)




