Sikeresen teljesítették a 18. Doni Hősök Emléktúra eseménysorozat 4. menetszakaszát. E szakaszt a Csatti menetszázadban a MATASZ Hagyományőrző Tagozat, Füzéri Határvadászok, Fejér és Veszprém megyei MATASZ tagok, két cseh tartalékos, aktív-tartalékos és nyugállományú katonák, középiskolás diákok valamint civil vendégek – ötven fővel- teljesítették január 18.-a és 20.-a között. Muladi Norbert ÖTT tartalékos – a MATASZ hagyományőrzője- immáron nem hagyományőrzőként, hanem önkéntes területvédelmi tartalékosként teljesítette a túrát!
Az első állomás Tarján település volt ahol a megemlékezést követően a művelődési házban a nagyszámú helyi érdeklődő számára felszerelés és egyenruha bemutatót tartottak. A bemutatót Lázin Miklós korabeli Magyar katonai rádió előadása és bemutatója tette még érdekesebbé. Lázin Miklós rendelkezik hazánkban a leg komolyabb második világháborús magyar katonai rádió gyűjteményével. Január 19.-én és 20.-án Héregen, Bajnán és Gyermelyen is katonai tiszteletadást teljesített a csapat és a Tarjánihoz hasonló előadásokat tartottak a helyi érdeklődőknek. A települések között 45 km-es távot (nagy sárban) természetesen gyalog teljesítették. 20.-án szombaton délben a Bajnai megemlékezés a temetőben kezdődött ahol a német véderő attasé helyettes megkoszorúzta a katonai parcellát, azt követően a rendezvény a Főtéren folytatódott, ahol dr. Völner Pál az Igazságügy Minisztérium államtitkára, a térség országgyűlési képviselője, Pallagi Tibor polgármester, Széles Ernő ny. dandártábornok, a MATASZ elnöke koszrút helyezett el az első és második világháborús emlékművön. Az államtitkár úr a Főtéren, az elnök pedig a Díszebédnél mondott megemlékező beszédet és köszöntőt.
Nyíri János, történelemkutató, esszéíró történelmi visszatekintésében a mára vonatkoztatva fogalmazta meg Doni Hőseink példáját.
A rendezvényen megjelent Jakab Enikő, református lelkipásztor, Nyíri Róbert kanonok, esperes.
Szombat délelőtt a menetből kivált négy fő, hogy könnyű páncéltörő ágyújukkal a Vértes Erdő Zrt. vérteskozmai második világháborús emlékművénél megrendezett megemlékezésén díszlövéseket hajtson végre.
Jásdi Balázs (Doni Hősök Emléktúra létrehozója és főszervezője, a Csatti menetszázad vezetője) elmondta, hogy ismét beigazolódott, hogy érdemes volt a túrát az ország területén több helyszínre bontani, és az Emlékmenetben részt venni szándékozókat szétosztani. Ennek köszönhetően a települések befogadóképességéhez alkalmas létszámú menetszakaszokat tudnak indítani. Ez a létszám a belső hangulatnak, a különböző nehézségű terepszakaszokon való helytállásnak is rendkívül kedvez.
Köszönet illeti mindazon személyeket, akik az Emlékmeneten személyes példamutatásukkal is tisztelegtek a Hősök emléke előtt és mindenkit az érintett falvak lakosaitól az előjáróságaikig bezárólag, aki hozzájárultak a rendezvény eredményes végrehajtásához.
Ha megőrizzük ezt a személyes tenni – akarást a lakosság körében és újabb helyszíneket, megyéket is sikerül megnyernünk, akkor a Doni Áttörés emléke és a magyar katonák hősies helytállása soha nem lesz feledhető.