2017. április 26. Felhívás: könyvbemutató

MATASZ tagjaink és honlapunk látogatói figyelmét egy érdekesnek ígérkező könyvbemutatóra hívjuk fel együttműködésben a bemutatót rendező Honvéd Vezérkar Tudományos Kutatóhellyel.

Nógrádi György mutatja be legújabb, „Szerencsénk volt, túléltük –Világpolitika 1945-től napjainkig” című könyvét.

A bemutató időpontja: 2017. április 26. 14. 30

A bemutató helyszíne: Honvédelmi Minisztérium I. objektum, A. épület 342. terem (1055 Budapest, Balaton u. 7-11.)

A rendezvény házigazdája: Dr. Besenyő János ezredes, MH HFKP HVK Tudományos Kutatóhely, osztályvezető

A zavartalan beléptetés érdekében kérjük, hogy a bemutatón részt venni szándékozók adataikat (név, szig.sz.) 2017. április 18-án, kedden 12:00-ig megküldetni szíveskedjenek a MATASZ Központba e-mailen.

Minden jelentkezést csak akkor tekintsenek véglegesnek, amennyiben arról e-mailben a visszaigazolásunkat megkapták.

A jelentkezési határidőn túl nem áll módunkban kelentkezéseket elfogadni!

Információ a könyvről: … kattints a hír folytatására

Nógrádi György legújabb könyvében azoknak az eseményeknek a történetét idézi fel a 20. és a 21. századból, amelyeket vagy fontosnak tart, vagy valamilyen módon a résztvevője volt. A válogatás természetesen szubjektív. Írása nem történelemkönyv, hanem egyfajta gondolatébresztő, amely segít jobban eligazodni a mai globalizált világban, amelyben teljesen át kell értelmezni a védelem feladatait, a biztonság és a szabadságjogok kritériumait.

„Szerencsénk volt, túléltük… Túléltük a viharos 20. századot, az első és a második világháborút, a hidegháborút, azt, hogy Európa elveszítette vezető helyét, szerepét a nemzetközi kapcsolatok rendszerében.

A békés időszak azonban nem az európaiak érdeme volt. A békét az amerikaiak és a szovjetek kényszerítették rájuk. Elképzelhető, hogy az Egyesült Államok további jelentős támogatása nélkül Európát gazdasági, társadalmi és politikai szétesés rendítené meg. Bár Thomas Jefferson óva intette nemzetét, hogy „soha ne vegyen aktívan részt Európa vitáiban. A politikai érdekeik teljesen különböznek a mieinktől. A kölcsönös féltékenységeik, az erőegyensúlyuk, a bonyolult szövetségeik, a kormányzatuk formái és elvei mind idegenek tőlünk. Az örökös háború nemzetei”. Ám az Egyesült Államok vezető akar lenni, és nincs vita az értékekről és az identitásról. Meghatározzák az érdekeiket, és mindent ennek rendelnek alá…”