Az egyik legjelentősebb 2016. évi tervezett feladatunk, a tartalékosok XVII. ejtőernyős, nemzetközi célbaugró verseny szeptember 2–4. között kerül végrehajtásra Szegeden. A verseny fővédnökének Dr. Simicskó István Honvédelmi Miniszter Urat kértük fel, aki a fővédnökséget elvállalta. A szervező munkát – a feladat nagyságát, összetett, bonyolultságát, jelentőségét – tekintve az előkészítő szervező munkát, a verseny kiírásával megkezdtük.
A résztvevők egyetértettek abban, hogy térségünkben a két nagyobb katonai alakulat, a különféle intézmények, a 35-40.000 fős „diák sereg” Szeged nagyváros és egyben társadalmi és kulturális „központ” jellege miatt növelni kell a honvédelmi nevelés, a Magyar Honvédség népszerűsítését. Erre kiváló alkalom és jó lehetőség a Szegedi Hallé Fesztivál. A rendezők örömmel fogadják a tartalékosok kapcsolódását a rendezvényhez. A rendezvény jó alkalmat és lehetőséget biztosít – viszonylag költséghatékony módon – a fentebb említett célok eléréséhez.
A rendezvény a jelentős látványosság, a fontos cél, és a bonyolultsága miatt védnöki rendszerben, széles körű támogatással és jól szervezett együttműködés mellett valósulhat meg, melyre átgondolt tervek készítésére lesz szükség. Ezeket a MATASZ megyei elnöke kell, elkészítsen. A résztvevő katonák is örömmel vették a lehetőségeket, hiszen a „személyi utánpótlás” legfőbb bázisa az ifjúság, a pályaválasztás közben lévő fiatal fiúk és lányok. A rendezvény lehetőséget ad arra, hogy bővebben ismerkedhessenek honfitársaink az ejtőernyős sport lehetőségeivel, betekintést nyerhetnek a honvédség munkájába, felszereltségükbe, haditechnikai eszközeibe, azok egy része működésébe is. Javaslat hangzott el a víztisztító részleg, (ami a magyar katonák egyedül álló képessége) könnyű és nehéz búvár eszközök statikus bemutatása, lánctalpas úszó eszköz bemutatására, főző képességek, logisztikai eszközök „dinamikus” (működés, tehát főzés) és más haditechnikai eszközök bemutatására. Mivel ezek jelentős költségvonzatokkal járnak, ezekre az előírásoknak megfelelően számos szakmai és hatósági követelmény mellett, miniszteri és más hatósági engedélyeket kell be szerezni.
Felmerült az is, hogy az ejtőernyős rendezvények, a magas költség vonzatok miatt is szükséges lenne szponzorok, támogatók közreműködése. Mivel a MATASZ társadalmi szervezet, egyesület, működésében a költségek viselése jelentős feladat. Ezekkel kapcsolatban is vizsgáljuk, a központ segítségével elemezzük lehetőségeinket. Csapatonként mintegy 150.000 forint minimális költség szükséges. Mivel több MATASZ csapat is érdeklődik, ezt meg kell vizsgálni.
A javaslatok összegyűjtése a MATASZ megyei elnök feladata, a felkérések, egyéb kérelmek, tervek elkészítése, további konzultációk, kérelmek szerkesztése, egyeztetése Dr. Palotai ezds. feladata. Ez a továbbiakban is egyeztetéseket, tájékoztatást és színvonalas egyeztetéseket igényel. Ehhez minden fél biztonságos támogató segítségével járult hozzá, még néhány nap és teljes lendülettel „kicsit nagyobb sebességgel” folytatódni fog ez munka.