Az Észt Tartalékos Tisztek Szövetsége (EROK) jogi szekciója megtartotta VII. konferenciáját az észt parlament épületében, együttműködésben az Észt Atlanti Tanáccsal, a Nemzeti Védelmi Bizottsággal, valamint az észt Bírók Szövetségével. Az előadások a béke- és rendkívüli időszak katonai igazságszolgáltatásával foglalkoztak.
Mindkét előadó bemutatta azt a történeti utat, amely a jelenlegi rendszer kialakulásához vezetett, valamint azt, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennie a bírónak, aki lehetőség szerint katonai ismeretekkel is kell, hogy rendelkezzen.
A konferencia délutáni része egy film megtekintését is kínálta, amely Észtország, és az ország alapítóinak a Szovjetunióhoz való viszonyát elemezte, figyelemmel az 1930-as évekre. A film teret adott különböző véleményeknek, ugyanakkor azt egyértelművé tette, hogy háborús helyzet esetén az elsődleges a nemzet túlélése.
Összességében, a konferencia sok szempontból elgondolkodtató volt, és a jelenlegi biztonsági helyzetet figyelembe véve a résztvevőknek is el kell gondolkodniuk a rendkívüli helyzetek katonai igazságszolgáltatásának lehetséges rendjén.
Az eredeti híradás itt érhető el: