A sztálinista diktatúra elleni 1956-os forradalomra és a szovjet meg¬szállás ellen folytatott szabadságharcra emlékeztek a Csongrád megyei Mindszenten. A mind-szenti Keller Lajos Városi Könyvtár és Kulturális Központ épülete előtt, reggel kilenc óra harminc perckor, a nemzeti himnusz hangjaival kezdődött megemlékezésen, Dr. Pálinkó Mihály települési képviselő méltatta, a hatvankét évvel ez-előtt történteket.
„Az 1956-os forradalom és szabadságharc, a XX. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt. A budapesti diákok békés tüntetésével kezdődött 1956. október 23-án, és a fegyveres felkelők ellenállásának felmorzsolásával fejeződött be 1956. november 10-én. Az október 23.-i budapesti tömegtüntetés, a kommunista pártvezetés ellenséges reakciója és a fegyvertelen tömegre leadott véres sortűz következtében, még aznap éjjel fegyveres felkeléssé nőtte ki magát. Ez a kormány bukásához, a szovjet csapatok visszavonulásához, majd a többpártrendszer visszaállításához, valamint az ország demokratikus át-alakulásához vezetett. November első napjaiban az új kormány megkezdte a tárgyalásokat a Szovjetunióval, a szovjet csapatok teljes kivonásáról, a Varsói Szerződésből való kilépésről és az ország semlegességéről. A szovjet politikai vezetés azonban a kezdeti hajlandóság után meggondolta magát, és miután a nyugati nagyhatalmak biztosították arról, hogy nem nyújtanak a magyar kormánynak segítséget, november 4-én a szovjet csapatok hadüzenet nélküli háborút indítottak Magyarország ellen. Az aránytalan túlerővel szemben egyedül maradt ország, több napon át folytatott szabadságharca így végül elbukott.” – mondta a szónok.
Az ünnepi megemlékezést követően, a Keller Lajos Városi Könyvtár és Kulturális Központ épületének bejárata mellett elhelyezett emlékfalnál, – a város nevében – Zsótér Károly polgármester koszorúzott, majd ezt követően a városban működő polgári pártok és civil szervezetek képviselői helyezték el az emlékhelyen a hálás utókor virágait, koszorúit.
A Magyar Tartalékosok Szövetségének Mindszenti Szervezete nevében, Dávid István nyugalmazott mérnök alezredes elnök, Törökné, Molnár Orsolya és Balogh István tartalékos őrmesterek helyezték el a megemlékezés koszorúját.
Az 1956-os forradalomról és szabadságharcról való ünnepélyes megemlékezés, a Mindszenti Általános Iskola ünnepi műsorával ért véget.