Versenykiírás a MATASZ VI. országos nyíltirányzékú kispuska, sportpisztoly és „Steel Challenge” típusú lőversenyére.
2019. október 12. – Szentendre
A verseny célja: A Magyar Tartalékosok Napja alkalmából szervezett lőversenyen, versenyzési lehetőség biztosítása a MATASZ megyei szervezetei, tagozatai és a meghívott csapatok tagjainak. A lövészsport népszerűsítése, sportbaráti kapcsolatok ápolása, és a 2014. évben első ízben meghirdetett hagyományteremtő verseny folytatása.
A verseny fővédnöke: Bozó Tibor dandártábornok, MH Altiszti Akadémia Parancsnok.
A verseny védnöke: Széles Ernő ny. dandártábornok, MATASZ elnök.
Szervező bizottság elnök: Bíró Sándor ny. r. ezredes MATASZ Pest Megyei Szervezet elnök
A verseny rendezője: A Magyar Tartalékosok Szövetsége Elnöksége megbízása alapján a MATASZ Pest Megyei Szervezete.
A verseny támogatója: Honvéd Kossuth Lövész Klub.
A verseny időpontja: 2019. október 12-én, 10.00-14.00 óra között.
Beérkezés a lőtérre 09.00-09.55 óra között, a Központi ünnepség befejezése után. A beérkezést követően a csapatvezetőnek jelentkeznie kell a versenyirodán, le kell adnia a csapat végleges nevezési lapját, és fel kell vennie a csapat tagjai versenyszámonkénti egyéni lapjait.
A verseny helyszíne: A Magyar Honvédség Altiszti Akadémia bázisán működő, Szentendrei Honvéd Kossuth Lövész Klub sportlőtere. /2000. Szentendre, Dózsa György út 43./
Versenyszámok:
1. Nyíltirányzékú kispuska 20 fekvő lövés /kiskaliber/
2. Sportpisztoly 20 lövés
3. „Steel Challenge” típusú verseny
A verseny jellege: Egyéni és a megyei szervezetek, tagozatok, és tagegyesületek, valamint a meghívott szervezetek csapatversenye. A MATASZ megyei szervezetei, tagozatai és tagegyesületei valamint a meghívott szervezetek egy-egy, 3 fős férfi és női csapatot indíthatnak! A csapatok tagjai alkotják az egyéni versenyzők mezőnyét. Az egyéni versenyben a férfi és a női versenyzők külön kerülnek értékelésre. Az a szervezet, amelyik nem állít ki 3 fő versenyzőt, vagyis teljes létszámú csapatot, annak tagjai csak az egyéni versenyben kerülnek értékelésre.
A verseny résztvevői: A MATASZ megyei szervezetei és tagozatai és tagegyesületei tagjaiból összeállított 3 fős csapatok versenyzői. A versenyen csak a MATASZ megyei szervezeteinek és a MATASZ tagozatainak és tagegyesületeinek azon tagjai vehetnek részt, akiknek a tagsági viszonyát az adott megye elnöke, a tagozat vezetője, vagy a tagegyesület elnöke a nevezési lap aláírásával igazolta, rendelkeznek érvényes MATASZ tagsági igazolvánnyal, illetve tagegyesületek esetében MATASZ tagsággal, melyet a lőállásba lépés előtt a regisztráció során, a nevezés véglegesítésekor bemutatnak, valamint nincs tagdíjhátraléka. A versenyt csak azok a versenyzők kezdhetik meg, akik az érvényes biztonsági rendszabályokból tartott felkészítésen részt vettek, azokat ismerik, magukra vonatkozóan a lőtéren való tartózkodásuk alatt kötelezően betartják, és az oktatásról készített jegyzőkönyvet aláírták. A versenyre meghívott szervezetek csapatai: MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság csapata, MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság csapata, MH Altiszti Akadémia csapata, MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár csapata, MH Ludovika Zászlóalj csapata, HM Katonai és Társadalmi Kapcsolatok Főosztály csapata.
Nevezés: A versenyre nevezni e-mail-en, a mellékelt nevezési lapon lehet. Az e-mail cím, amire a nevezést le kell adni matasz.pestmegye@gmail.com. Nevezési határidő 2019. szeptember 30. A verseny napján a szervezők leellenőrzik, és összevetik az előzetesen leadott nevezésekben szereplők és a versenyen megjelent személyek adatait, és amennyiben a csapat összetételében változás van, akkor azt módosítják, melynek megtörténtét a csapatvezetőnek aláírásával igazolnia kell.
Nevezési díj az indulókat nem terheli.
Letöltések:
Nevezési lap letölthető IDE kattintva!
A MATASZ által szervezett lövészetek biztonsági rendszabályai
„Steel Challenge” verseny vázlat
Verseny szabályok: A versenyen, a jelen versenykiírásban leírt különös szabályok figyelembe vételével, a Magyar Sportlövők Szövetsége szabályai a mérvadók
1. A nyíltirányzékú kispuska versenyszámban: 3 db 7 sz. céltáblára kell a lőversenyt végrehajtani, ebből 1 próbatábla, 5 db próbalövés, majd 2 db értékelt lőlapra 10-10 értékelt lövés. A lő idő összesen 25 perc.
Pontegyenlőség esetén a jobb utolsó sorozat eredménye dönt.
2. A sportpisztoly versenyszámban: 2 db 4 sz. sport céllapra kell a lőversenyt végrehajtani, ebből 1 próbatábla, 5 próba lövés, lő idő 5 perc, majd a 1 db értékelt lőlapra, 20 értékelt lövés 20 perc lő idővel.
Pontegyenlőség esetén a több tízes találat dönt.
Sportpisztoly versenyszámban a nők részére mindkét kéz használata megengedett, a férfiak részére – korosztálytól függetlenül – csak az egy kézzel (szabad kézzel) való lövés engedélyezett.
3. „Steel Challenge” típusú verseny.
„Gyorsan és pontosan”!
Az első kettő lövő feláll a felkészülési terepszakaszon elhelyezett asztalok mögött. Az asztalokon a vezető bíró mellé beosztott segítő elhelyez egy-egy darab üres MCM pisztoly tárat és 5-5 darab lőszert. A „lőszert vizsgáld meg, tárazd be” vezényszóra a lövők végrehajtják a tárazást. A vezető bíró név szerint szólítja a lövőket, akik a startvonalon elhelyezett két asztal mögé beállnak, a következő két versenyző – név szerint szólítva – pedig felkészül a lő-feladat végrehajtására. Az asztalokon elhelyezünk 1-1 db MCM típusú pisztolyt. Először az „A” jelű asztal mögött lévő versenyző a „Tölts és készülj fel!” vezényszóra behelyezi a töltött tárat a fegyverbe és végrehajtja a töltőfogást, majd felveszi a készenléti helyzetet. A versenyző szemben áll a célokkal, mindkét kézzel foghatja a fegyvert, a cső a célok irányba 45°-ban a föld felé mutat, fegyver töltve készenléti helyzetben. Az elsütő ujj a sátorvason kívül kinyújtva, melyet a döntnök és a vezető bíró ellenőriz. Ezt követően a bíró a „Figyelem!” vezényszót adja, majd a lövő a mérőóra sípjelére megkezdi a tüzelést a célvonalon elhelyezett 5 db „bukó célra”, melyek a startvonaltól 10 méterre vannak elhelyezve. A tüzelés befejezését követően a vezető bíró megállapítja a találatok számát és a lövő egyéni kartonjára rögzíti a végrehajtás idejével – az időmérés során az utolsó lövés hangját mérjük – együtt, melyet a lövő aláírásával hitelesít. Ezt követően a „B” jelű asztalnál lévő lövő hajtja végre a versenyt a fentiekben leírtaknak megfelelően.
A lövészet során előforduló fegyver vagy lőszer hiba esetén a lövő megismételheti a versenyszámot. Ismétlés esetén csak a megismételt verseny eredménye kerül rögzítésre a versenyző egyéni lapján.
A verseny értékelése: A legtöbb találatot elérő versenyző nyeri a versenyt. Találategyenlőség esetén a lő idő dönti el a helyezések sorrendjét.
A versenyzőknek hallásvédő használata mindhárom versenyszámban kötelező. A „Steel Challenge” verseny során mind a lövőknek, mind a versenybíróknak a biztonsági zónán belül a védőszemüveg viselése is kötelező!
Használható fegyverek: Csak a rendezők által biztosított, ZKM típusú 0,22 cal. nyílt irányzékú kispuskák és MCM típusú 0,22 cal. sportpisztolyok használhatók.
Használható lőszer: Csak a rendezők által biztosított 0,22 cal. ólomlövedékű peremgyújtásos lőszer használható.
Biztonsági rendszabályok: A versenykiírás mellékleteként megküldött, a MATASZ által szervezett lövészetek biztonsági rendszabályairól szóló dokumentumot, a regisztráció során, a versenyirodán minden versenyzőnek aláírva, kötelezően le kell adnia.
Díjazás: A versenyszámonkénti és az összetett (kispuska és sportpisztoly összesen) női és férfi egyéni, valamint a versenyszámonkénti és az összetett (kispuska és sportpisztoly összesen) csapat I-II-III. helyezettek serleg, oklevél és érem díjazásban részesülnek.
A „Steel Challenge” verseny eredménye nem számít bele az összetett egyéni és csapatverseny eredményébe.
A helyezettek díjazása az anyagi lehetőségek függvényében változhat.
Költségek: A verseny rendezési költségeit a MATASZ a központi költségvetés terhére biztosítja.
A MATASZ megyei szervezetei és a tagozatok versenyzőinek utazását a megyei elnökök a MATASZ központi ünnepségére utazókkal együtt szervezzék meg. Megyei szervezetenként egy kisbusz, vagy két személyautó utazási költségtérítését a MATASZ központi iroda biztosítja.
A MATASZ tagegyesületei és a versenyre meghívott szervezetek csapatai utazása önköltséges.
A verseny lebonyolításával kapcsolatos teendőket – lövészet vezetői, versenybírói stb. – a rendezők felajánlása alapján költségtérítés nélkül látják el.
Felelősség vállalás: A versenyen mindenki saját felelősségén vesz részt, amit a verseny előtt az egyéni lap – ami egyben a felelősség nyilatkozat is – név szerinti saját kezű aláírásával, kell igazolni. Az aláírásával együtt tudomásul veszi, hogy jelen versenyen egészséges, sportolásra alkalmas állapotban, saját felelősségre vesz részt, sem a rendezővel, sem a rendezvény résztvevőivel szemben kártérítési igénnyel nem élhet.
Szándékos rongálás esetén a keletkező kárt meg kell téríteni!
Mindenkinek eredményes versenyzést kívánunk!
2019. szeptember 18-án.
Széles Ernő ny. dandártábornok
MATASZ elnök sk.