ELGONDOLÁS MISSZIÓS FELADATOK TÁMOGATÁSÁRA
Elgondolásunk szerint létrehoznánk egy szervezetet, – később eldöntendő jogi formában – mely hatékonyan támogathatná a MH és a BM missziós erőfeszítéseit.
Mint a MATASZ tagjai, igen jelentős kapcsolati tőkével, ismeretekkel rendelkezünk. Szinte mérhetetlen ismeret és tapasztalat halmozódott fel a missziókat megjárt hivatásosok és a múltban ilyen tevékenységet végző, irányító tisztek, főtisztek, tábornokok körében, akikkel napi – esetenként munka – kapcsolatban állunk.
Ajánlatunk konkrétan arra irányul, hogy az ENSZ, NATO, EBESZ által Magyarországra háruló nemzetközi missziós feladatok végrehajtását hatékonyan segítsük, támogassuk.
Szervezetünk vállalja nem csak a missziókba küldendő célszemélyek felkutatását, nyilvántartásba vételét, hanem az adott feladat kívánalmainak megfelelő felkészítést, kiképzést, az állomány felszerelését és akár az utánkövetést is. Ide tartozik többek között a szksz, szd. pk.-i rendszer kialakítása is.
Jó példa erre az Egyesült Államokban bevált módszer, melyet a Dynacorp alkalmaz.
Az ENSZ által a feladatra biztosított „fejpénzből” megszervezi a nyugállományú,(!) volt hivatásosok kiképzését, felszerelését utaztatását és helyszíni ellátását.
Tisztában vagyunk a ténnyel, miszerint ez a feladat a mindenkori kormány felelőssége.
Elgondolásunk azonban tartalmaz néhány olyan érvet és elemet, melyek amellett szólnak, hogy egyéb állami feladat mintájára ezt a tevékenységet is érdemes – természetesen szoros kontroll mellett – nem állami gazdasági szervezetre bízni.
Költséghatékonyság szempontjából azonban nem is kérdés, hogy kiszervezett folyamatként összehasonlíthatatlanul gazdaságosabban hajtható végre. Csak arra a tényre mutatnánk rá, miszerint nem kell apparátust létrehozni az adott feladatra.
Minden más – akár állami – szervezettel szemben van egy másik nyilvánvaló előnyünk: mi személyesen ismerjük ezeket a személyeket. Azokat, akik részt vettek misszióban és azokat, akik erre kiképezték, felkészítették őket.
Mint ismeretes, törvény készül annak biztosítására, hogy a munkaadókat kötelezze az együttműködésre, miszerint átengedjék tartalékos alkalmazottaikat a misszió időtartamára – fél- egy évre – majd utána visszavegyék őket. Mennyire lesznek vajon ezek a munkaadók együttműködőek?
Ha felkeltette érdeklődésedet, állunk rendelkezésedre.
2010. november 8.
Tisztelettel:
Pest megyei szervezet
Várjuk érdeklődő tagjaink hozzászólásait!